licencja pilota, poszukuję !

licencja pilota, poszukuję !

Jest jakaś szkoła lotnicza, która oferuje licencje na małe samoloty? Chodzi mi o taki, co pomieści cztery osoby.

vincek

Posty: 2

 
W ośrodku szkolenia lotniczego https://szkolapilotazu.pl można uzyskać wszystkie odpowiedzi. Mają tam różne kursy dla amatorów i profesjonalistów.

grzes3345

Posty: 18

 
Mnie się marzyło otrzymanie licencji pilota, ale koszty były za wysokie. Do tego jeszcze potrzebny jest samolot. Wynajęcie jest możliwe, ale to kilkaset złotych na godzinę. Szkoda.

Damiano

Posty: 7

 
Samoloty zawsze były drogie i nic się nie zmieniło. Trzeba mieć mnóstwo pieniędzy, natomiast i trzeba się do tego nadawać. Badania, które trzeba wykonać to przecież początek.

CHatka-eKo

Posty: 7

 
Mam licencje pilota turystycznego. Mogę pilotować samoloty, których masa startowa nie przekracza 5700 kilogramów. Jestem niezmiernie zaspokojony. Tej wolności nie da się po prostu opisać.

Serwet87

Posty: 9

 
Kocham latanie, niemniej jednak na razie jest to poza moim zasięgiem. Może za kilka lat jak wygram na loterii to moje szanse wzrosną. Teraz pozostają mi tylko loty na wakacje. Interesowałem się tym i widziałem, iż same koszty kursu są wysokie. Nabycie samolotu to już w ogóle poza moim zasięgiem.

CHatka-eKo

Posty: 2

 
Teoretycznie każdy może być pilotem, ale żeby startować do kursy trzeba przynieść orzeczenie lotniczo-lekarskie. Nie każdy takie dostanie, dlatego zanim ktoś zacznie sobie marzyc o pilotowaniu samolotów to warto byłoby sprawdzić czy mamy jakiekolwiek szanse zdrowotne.

Lupusx

Posty: 8